Білозерська ОТГ Черкаської області першою в Україні розпочала продаж прав оренди на землю через електронний аукціон OpenMarketLand 16 Січня 2019 15:23
Білозерська ОТГ Черкаської області першою в Україні розпочала продаж прав оренди на землю через електронний аукціон OpenMarketLand - Photo 1

16 січня 2019 року відбулось підписання договору про реалізацію прав оренди сільськогосподарських земель на електронному майданчику OpenMarketLand між ДП “СЕТАМ” (Міністерства юстиції України) та Білозерською Об'єднаною Територіальною Громадою Черкаської області.

«Білозерська ОТГ стала першою в Україні, хто розпочав продаж переданих їм у користування прав оренди на землю. Це дозволить залучити додаткові кошти для розвитку громади, які можуть бути використані на ремонт доріг, дитсадків, шкіл тощо», -розповів генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов.

«Ми ж вважаємо себе передовою ОТГ у Черкаській області, тому для нас дуже цікавим є цей напрямок співпраці новітніх рішень у сфері земельних відносин і поповенення бюджету громади», -сказав голова Білозерської Об’єднаною Територіальної Громади Володимир Міцук.

В рамках пілотного проекту на майданчику OpenMarketLand вже проведено 200 успішних аукціонів на 18,4 млн грн. Додатково у результаті конкурентних електронних торгів для місцевих бюджетів зароблено10,3 млн грн.

Усі торги проходять з використанням сучасної технології захисту Blockchain. Для того щоб Об’єднаній Територіальній Громаді розпочати продаж прав оренди на земельні ділянки через майданчик OpenMarket.Land потрібно зробити усього чотири кроки:

  1. На основі Правил проведення електронних земельних торгів у формі аукціону, затверджених наказом ДП “СЕТАМ” від 26.11.2018 року No141, затвердити власний Порядок проведення електронних земельних торгів з реалізації земельних ділянок комунальної власності (або прав на них).
  2. Прийняти рішення про передачу земельної ділянки (або прав на неї) комунальної власності на реалізацію шляхом проведення електронних торгів.
  3. Укласти договір з Державним підприємством «СЕТАМ».
  4. Укласти договір про проведення електронних земельних торгів з відповідною землевпорядною організацією.

Нагадаємо, 20 вересня 2018 року ДП «СЕТАМ» та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру та Міністерство аграрної політики та продовольства України презентували пілотний проект впровадження електронних земельних торгів. За розрахунками уряду, зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі державної землі в оренду вже за півтора роки перевищить 1 млрд грн.