OPENMARKETLAND (ДП “СЕТАМ”) ПРОДАВ ПРАВА ОРЕНДИ ЗЕМЛІ НА 32 МЛН ГРН 27 Лютого 2019 14:04
OPENMARKETLAND (ДП “СЕТАМ”) ПРОДАВ ПРАВА ОРЕНДИ ЗЕМЛІ НА 32 МЛН ГРН - Photo

OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України) провів понад 300 електронних торгів прав оренди на землю, в результаті отримано 32,3 млн грн.
До продажу на спеціальному майданчику https://land.setam.net.ua/ було запропоновано права оренди на ділянки у всіх областях України. 
В цілому кількість проведених аукціонів на OpenMarketLand - 507.
Кількість успішних проведених аукціонів на OpenMarketLand - 301.
Загальна стартова сума продажу - 10 646 522,02 грн.
Загальна сума продажу - 32 328 337,86 грн.
Таким чином, загальне подорожчання лотів склало 203,7%.
«Електронні торги довели високу ефективність. За рахунок конкуренції між потенційними покупцями відбувається суттєве подорожчання від нормативної грошової оцінки. Це дозволило залучити додатково до місцевих бюджетів 21,7 млн грн», - наголосив генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов.
Торги з продажу оренди землі відбуваються виключно з використанням сучасної технології Blockchain, яка унеможливлює будь-які маніпуляції та корупційні ризики.

Довідково

Восени 2018 року Державне підприємство «СЕТАМ» та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру презентували пілотний проект впровадження електронних земельних торгів.

Влітку минулого року Кабмін ухвалив Постанову №688 від 21 червня 2017 року, реалізація якої сприяє викоріненню зловживань із землею на місцях та забезпечує прозорість і відкритість даної сфери. 
Тоді Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, представляючи це рішення, зазначив, що суть запропонованих змін полягає у встановленні умов розпорядження землею в частині передачі її в оренду - виключно через електронний аукціон. 
За розрахунками уряду, зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі державної землі в оренду вже за півтора року перевищить 1 млрд грн.